Autobazár   |   Autoservis   |   Požičovňa    |    Kontakt

Pre objednanie termínu servisu klimatizácie volajte 0911 767676

Autoservis 

Všetky automobily ponúkané v našom autobazári sú preverené a pokiaľ nájdeme nejakú poruchu tak sú následne opravené v našom servise. V našom servise ponúkame najmä pravidelný servis, autodiagnostiku, servis klimatizácie, diagnostiku klimatizácie a opravy klimatizácií.

Naplnenie klimatizácie 

V našom servise ponúkame pravidelný servis klimatizácie pre automobily do roku výroby 2017, ktoré sú naplnené chladivom R134a. Pre automobily vyrobené v roku 2017, je potrebné skontrolovať štítok v motorovom priestore, kde je uvedené chladivo buď R134a alebo R1234yf. Servis klimatizácie vykonávame na modernom špičkovom zariadení Magenti Marelli Alaska EVO. Zariadenie automaticky odčerpá staré chladivo, ktoré recykluje chladivo, vyčistí systém od nečistôt a vlhkosti a následne naplní novým chladivom. Očerpaný olej zo systému sa taktiež nahradí novým olejom.

Neplaťte zbytočne veľa za pravidelný servis klimatizácie

Náš cenník úkonov zohľadňuje stav vašej klimatizácie a pokiaľ je váš systém v dobrej kondícii zaplatíte menej. Cenník servisu klimatizácie sa odvíja od množstva chladiva, ktoré bolo potrebné doplniť do predpísaného množstva. Takýmto spôsobom začínajú ceny servisu klimatizácie od 40€. Presný cenník, nájdete v tabuľke nižšie.

Cena zahŕňa odsatie starého chladiva, vyčistenie systému, výmenu oleja v systéme, testovanie vákuom, naplnenie novým chladivom a test celého systému klimatizácie. Pri teste celého systému, meriame tlaky pred a po kompresore, z čoho vieme usúdiť v akom stave je samotný kompresor klimatizácie. Celý tento proces trvá cca. 45 minút.

Cenník servisu klímy s chladivom R134a (autá do r.v. 2017)

množstvo doplneného
chladiva v gramoch (rozdiel doplneného a odsatého chladiva)

cena s DPH
do 200g 40 €
od 201 do 300g 50 €
od 301 do 400g  60 €
za každých ďalších 100g +6 €

Čistenie klimatizácie a vozidla ozónom

Súčasne so servisom klimatizácie ponúkame čistenie klimatizácie a vozidla ozónom. Je to najúčinnejší spôsob čistenia klimatizácie, kde sa používa generátor ozónu na dezinfekciu a čistenie. Molekuly ozóny majú silné oxidačné a dezinfekčné vlastnosti a sú mimoriadne účinné pri ničení škodlivých organizmov (vírusov, baktérií, plesní a pod.). Ozónová dezinfekcia sa vyznačuje taktiež jedinečnou schopnosťou dostať sa do najmenších medzier a priestorov, ktoré by nebolo možné vyčistiť štandardnými spôsobmi.

Čistenie ozónom má taktiež ďalšie výhody, ktoré môžeme zhrnúť do nasledujúcich bodov:

  • zlepšenie kvality ovzdušia v automobile, odstránenie alergénov a nepríjemných zápachov
  • schopnosť preniknúť do najmenších priestorov v aute
  • nepoužívajú sa žiadne chemikálie nešetrné k životnému prostrediu či zdraviu
  • ozón nepoškodzuje interiér v aute a je šetrný k materiálom použitým v interiéri
  • čistenie nezaberie žiadny čas navyše, lebo sa vykonáva počas servisu klimatizácie 
cenník čistenia ozónom cena s DPH
spolu so servisom klímy 10 €
samostatne 20 €

 Diagnostika klimatizácie

V prípade, že je v systéme príliš málo alebo žiadne chladivo, je potrebné systém prekontrolovať a netestnosti opraviť. Základným testom tesnosti, je test vákuom, kde sa musí vákuum udržať bez nárastu tlaku. V prípade podozrenia na únik chladiva, existuje viacero spôsobov ako úniky diagnostikovať. Medzi základné metódy patria, detekcia pomocou zafarbeného oleja, mydlovej vody, detekcie pomocou dusíka alebo vodíka a elektronického analyzátora. My máme taktiež k dispozícii elektronický detektor na chladivo, ktorý má veľmi vysokú citlivosť a je schopné detekovať úniky na úrovni 2g chladiva za rok.

V prípade opravy únikov máme pri menších dierach k dispozícii dvojzložkové lepidlo alebo špeciálne náplne prívetivé ku kompresoru a systému, ktoré dokážu netesnosť zalepiť zvnútra. Pri väčších netesnostiach je potrebné vymeniť hadicu, trúbku, konektor či tesnenie spoja.

Pri diagnostike a opravách sa cena odvíja od času opravy a ceny materiálov. Hodinová sadzba diagnostiky a opráv je 30 €.

Pre objednanie termínu servisu klimatizácie volajte 0911 767676